כתבו בעיתון (כלומר אמרו בטלויזיה) – אין כמו תזונת פליאו! עם שומן רווי…

לפני מיליון שנה, בעת שעסקתי בפרקמטיא, נדהמתי מההשפעה על בעלי חברות למה שכתוב בעיתון על חברותיהן. איל הון שהיה מוכן למכור את אחת מחברותיו העלה מיד את המחיר אם בבוקרו של אותו יום היה כתוב משהו חיובי על חברתו. ולא שהוא רצה לנצל מצב  – זה באמת השפיע על הערכתו את החברה למרות שהכירה לפני ולפנים.

אז באותה רוח, כמה שאני לא משוכנע מחקר ומניסיון עצמי בנכונות הגישה האבולוציונית לתזונה בת ימינו אני משתכנע עוד יותר כאשר אני רואה כתבות מסוג זה ועוד ב CBS. אגב, ממידע פנים אני יכול לומר לכם שהאדם שנראה הכי טוב בכתבה (מרק סיסון Mark Sisson בעל הבלוג Mark Daily Apple) אוכל הכי הרבה שומן. שני המומחים האחרים לא חושבים ששומן הוא רע אבל עדיין לא הבינו כמה הוא חיוני והם נראים בהתאם.

הנה הכתבה לאחריה יש לינק לסידרה שהכתבה הזו היא תוצאה שלה. הכתבת (דר' מלוויל) מדווחת על הניסיון שלה עם תזונת פליאו.

 

 

תודה לד"ר ראובן ברק שהפנה אלי את הלינק לסדרה המלאה. את הבלוג שלו אני קורא באופן קבוע וכדאי גם לכם לבדוק. אין הרבה רופאים במדינתנו הקטנה שמתעסקים בריפוי ובמניעה במקום בחלוקת תרופות שתורמות בעיקר לבריאותם של בעלי המניות של חברות התרופות.

הלינק שלמעלה דורש רישום. אפשר במקום לנסות את הלינק הבא שיביא תוצאות חיפוש באתר של CBS בסאן פרנסיסקו שערך את הסדרה. יש בו עוד כתבות חדשות על התזונה הפליאוליתית. נראה שהם התלבשו חזק על הנושא בעקבות הצלחת הדיאטה של כתבת הבריאות שלהם.

שנהייה בריאים

מיקי

 

Be Sociable, Share!
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

6 תגובות בנושא כתבו בעיתון (כלומר אמרו בטלויזיה) – אין כמו תזונת פליאו! עם שומן רווי…

 1. מאת מאיה‏:

  האתר של דר מרקולה (אליו הפנת) מבקש רישום, מי שלא רוצה לתת את המייל שלו יכול לראות את הכתבות גם כאן http://www.primalgirl.com/2011/11/21/paleo-goes-mainstream-part4/

  • מאת מיקי בן דור‏:

   הכתבות אצל מרקולה הם אחרות מאלה שבאתר שנתת. הוספתי בסוף הפוסט לינק ל CBS סאן פרנסיסקו עם הפניות לכל הכתבות.

 2. מאת חנה בק‏:

  הי,
  איזה כיף להיות צודק!!!
  אני הרי מוכיחה בשינוי האכילה שלי,
  כבר כמה חודשים שאתה צודק.
  מה שמדהים זה כמה זה קל.
  אני רואה המון דברים שאכלתי ויש לי בראש ככל הנראה,
  מה שיש כנראה לאדם דתי שרואה בשר כשהוא "חלבי"…
  או בהביטו באוכל לא כשר.
  שרק נהיה בריאים,
  תודה רבה,
  חנה

 3. מאת roy‏:

  this is so true even though i shaved my beard, i am maintaining a great level of health , endurance and sex life. thanks, roy

 4. מאת מורן‏:

  נחמד שיש כתבות כאלה. למרות שבסרטון שאני ראיתי הכתבת עדיין מנסה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, כלומר היא לא מתחייבת לכלום. אם יש משפט שמוציא אותי מהכלים זה "הכל במתינות" או everything in moderation. לפעמים זה נכון ולפעמים לא. ההכללה הזאת גרועה מאוד.

  • מאת מיקי בן דור‏:

   לפעמים צריך וזלין. לאט וחלק. "הכל במתינות" זה וזלין. נראה לי שבד"כ מי שמתחיל ומרגיש טוב יעבור בהדרגה לרמה הנכונה לו.