סרטון מצחיק המנפץ כמה מיתוסים על שומן ומחלות לב

זוהי גרסה מקוצרת של הגרסה המלאה של הסרט Fat Head שנעשה על ידי הקומיקאי Tom Naughton ושתורגמה לעברית על יד ענת ואור המקסימים מבלוג האתגר הקדמוני..

שנהייה בריאים

מיקי

Be Sociable, Share!
פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

14 תגובות בנושא סרטון מצחיק המנפץ כמה מיתוסים על שומן ומחלות לב

 1. מאת רועי פ.‏:

  הנה קישור לסרט המלא (ללא תרגום): http://www.youtube.com/watch?v=evcNPfZlrZs

 2. מאת מאיה‏:

  היי מיקי,
  אני משתדלת לאכול פליאו (כמה שאני מצליחה)
  אבל איך מתווכחים עם זה- http://www.shirly-b.co.il/content.php?id=107 ?
  והאם לטענות האלו יש בסיס מדעי?

  • מאת מיקי בן דור‏:

   מאיה שלום
   מצד אחד יש לך הגיון אבולוציוני מגובה במחקרים מדעיים שרק חלקם פרושים במעל ל 170 פוסטים פה ומצד שני יש קשקשנית שלא קראה מאמר מדעי אחד בחייה. אף אחד לא יכול להחליט במקומך למי לתת יותר קרדיט.
   יום טוב

 3. מאת תמיר‏:

  מאיה, סרטון זה הוא לא מבוסס מדעית והיא בסך הכל אוסף של שטויות. לא בקטע של לפגוע או משהו, אבל שירלי בר טועה ומטעה הרבה מאוד אנשים בענייני תזונה. אנשים אכלו בשר במשך מאות, אלפים, ומיליוני שנה והכל היה בסדר.
  בקיצור, את יכולה להמשיך ליהנות מהחמאה ומהבשר אדום שלך.

 4. מאת רונית‏:

  אני פליאו טהור – פחמימות רק מירקות, ובשפע (ולא עמילניים) – והמשקל הפסיק לרדת.
  נותרו לי עוד איזה 5 קילו לרדת. לא כדי להיות מקל אלא רזה במשקל תקין. כרגע אני מלאה קצת.
  הוספתי כושר אך בנוסף לכך שמעתי שאם אקטין את צריכת הירקות (כלומר הפחמימות) לאפס או כמעט אפס, אעודד את תהליך הקטוזיס וארד במשקל.
  כרגע צריכת הגרמים מפחמימות אצלי עומדת על 50 גרם.
  מה דעתך על הורדת צריכת הירקות (פחמימות) במטרה לרדת במשקל?
  לא יודעת אם אפס, אבל נניח, 10 גרם (=שתי כוסות סלט ביום בלבד).

  • מאת מיקי בן דור‏:

   רונית
   מצטער אבל אין לי נסיון בנושא ירידה במשקל. הסיבה העקרית לדעתי לקיים פליאו היא להיות בריא ואין מחקר שמראה שאדם "מלא" יחיה פחות מאדם רזה. מה שהייתי מייעץ לך זה לא לפחד לנסות. מקסימום לא יצליח ותחזרי לתזונת פליאו רגילה.

  • מאת שרון‏:

   שלום רונית,

   אני מאוד מתחילה בתחום.
   רציתי לכתוב לך שלפי הספר שמיקי מאוד ממליץ עליו the perfect health diet דווקא הוספה של פחמימות, מתפוחי אדמה למשל, יכולה לסייע בסופו של דבר לירידה במשקל.
   ההגיון הוא כזה, אם יש מחסור בגוף ברכיב תזונתי חשוב כלשהו הגוף יעלה את תחושת הרעב שלנו עד שנאכל את המרכיב החסר. פחמימות, גלוקוז, הוא מרכיב חשוב מאוד שהגוף מאוד צריך כדי להפעיל נכון את מערכת העצבים. אם לא מספקים גלוקוז מבחוץ הגוף יפרק מסת שריר זה המקור הפנימי לגלוקוז. לכן דווקא צריכה פחמימות עמילניות במידה תשביע את הגוף תוריד את הרעב ותוביל בסופו של דבר לירידה במשקל.

   דבר אחר מי אמר שהטבלאות המקובלות למשקל נכון הן באמת נכונות ומי אמר שאת שייכת דווקא לעקומות הרגילות. כל אחד מאיתנו אינדבידואל את צריכה גם למור על משקל וגם על בריאות וגם על זה שתהיי שבעה ומסופקת.

   אני מוסרת את הבנתי מהספר שקראתי לא מידע מקורי שלי.

   דרך אגב,

   מיקי,
   האם יש התקדמות בתרגום הספר לעברית? אני מאוד רוצה לתת אותו במתנה לכמה מחבריי הטובים ולבני משפחה שאין סיכוי שיקראו אותו באנגלית.

   בריאות טובה והרבה הנאה בחיים.

   שרון

   • מאת מיקי בן דור‏:

    מצטער אבל מו"ל שכבר החליט בחיוב חזר בו כי לספר 400 עמ' והיום במבצעים של חנויות הספרים אין התחשבות במספר עמודים כך שהוא יפסיד. אנחנו מצד אחד נהנים מהמבצעים אך מצד שני משלמים במבחר

   • מאת שרון‏:

    חבל,

    תודה על הנסיון בכל אופן.

 5. מאת שירלי בר‏:

  מה שקורה פה זה פשוט אסון!!!! די לחפש סיבות לאכול בשר…פשוט
  תודו בכך שאתם לא שולטים בתאווה שלכם וזהו…
  ומי שקצת שפוי – אפילו קצת – ידע לא להאמין לכל השקרים שכתובים פה.

  • מאת מיקי בן דור‏:

   שירלי
   הבורות שלך היא אסון. בגללך ובגלל אנשים כמוך שמתבטאים בנושא בלי לטרוח לקרוא מאמר מדעי אחד אנחנו נמצאים במשבר בריאות. אין לי שום תאווה מיוחדת לבשר. להיפך – עד שהתחלתי ללמוד את הנושא רוב הקלוריות שלי באו מלחם ומתפוחי אדמה. הבלוג הזה מביא את הידע המדעי החדשני ביותר בתחום התזונה בצורה שגם מי שאין לו השכלה פורמלית בנושא יוכל להבין. תעשי לעצמך ולעם טובה ותתחילי ללמוד. זו אחריות מינימלית למי שמתבטאת בפומבי בנושא. לצערי את, כמו מיקי חיימוביץ לא מפספסים הזדמנות לצאת נגד בשר בלי שטרחתם ממש ללמוד את הנושא ובכך גורמות נזק לילדים, נשים וגברים שחושבים שבגלל שאתן מפורסמות אתן גם יודעות על מה אתן מדברות.

 6. מאת נעמה‏:

  אחלה סרט, חוץ מזה שהרופא ההוא נראה כאילו יצא מסט של סרט כחול בשנות השמונים… 🙂